Společnost Kofola ve středu oznámila, že kupuje distributora čaje a kávy Espresso s ročním obratem 93 milionů korun. Společnost Espresso vlastní značku čaje Dilmah a kávy Café Reserva.

„Kofola ČeskoSlovensko a.s. a manželé Moravcovi, zakladatelé společnosti Espresso s.r.o., včera podepsali smlouvu o koupi 100% podílu jejich firmy,“ uvádí na svém webu společnost Kofola.

Cena transakce není zveřejněna. Podle analytiků by však částka neměla překročit 100 milionů korun. „Společnost Espresso byla založena v roce 2002. Skupina Kofola přejímá celou společnost včetně značky kávy Café Reserva, distribuční sítě a 32 zaměstnanců. Roční obrat společnosti je cca 93 mil. Kč, EBITDA 8 mil. Kč. Součástí transakce je i distribuce čajů Dilmah, jež vlastní rodinná firma ze Srí Lanky,“ uvádí se ve zprávě společnosti Kofola.

Kofola je jedním z nejvýznamnějších výrobců nealkoholických nápojů ve střední Evropě. Kromě známého nápoje Kofola vlastní i značky sirupů Jupí a Jupík, energetické nápoje Semtex, nápoje Vinea, Chito, Top Topic a také Citro Cola.

Skupina Kofola provozuje osm výrobních závodů v Česku, Polsku, na Slovensku, ve Slovinsku a Chorvatsku. Má více než 2 000 zaměstnanců, z čehož zhruba třetina působí v České republice.

Čtěte také: ČEZ mění svou dividendovou politiku
Dividendová jízda – nejvíce vynášejí akcie Philip Morris ČR!

realizace MIDEO realizace MIDEO