RSS SageFin FACEBOOK SageFin

Knihy a semináře

Seminář: Fundamentální analýza

Cena: 600 Kč

Fundamentální analýza je mezi burzovními obchodníky velmi opomíjeným přístupem. Vzdělávací kurz je vhodný pro všechny, kteří pozičně obchodují s akciemi, nebo do nich chtějí dlouhodobě investovat.

Na kurzu se dozvíte, jak správně postupovat při finanční analýze podniku. Dozvíte se rovněž, jakým způsobem analyzovat na makroekonomické úrovni akciové trhy a komodity. Na kurzu budou představeny nejpoužívanější nástroje fundamentální analýzy, ale i některé specifické ukazatele, jejichž správné využití má pro investora významnou informační hodnotu. Část kurzu je věnována identifikaci spekulativních bublin a aplikování vhodné investiční strategie. Po teoretické části semináře bude následovat praktická část, kde si na konkrétních firmách (akciích) ukážeme, jak při aplikaci fundamentální analýzy správně postupovat a čeho se naopak vyvarovat.

Po absolvování tohoto kurzu získáte široký rozhled o tom, jakým způsobem oceňovat akcie, budete vědět, co má vliv na fundamentální hodnotu společnosti, a jak správně vyhledávat podhodnocené a nadhodnocené akcie.

Místo konání:

Praha – centrum (Klimentská 1443/50)

Termín:

Sobota 1.6.2019 od 14:00 do 19:00

Kapacita:

Seminář je určen pro menší skupinku cca 10 účastníků. Preferujeme osobní přístup a vytvoření prostoru pro zajímavou a věcnou diskusi, do které se může zapojit každý z účastníků semináře.

Přednášející:

Pavel Šafařík – ekonom a burzovní spekulantSpekulativní mánie a burzovní krachy (Pavel Šafařík)

Počet stran: 130
Formát: A5
Rok vydání: 2015
Nakladatelství: Ekopress
ISBN: 978-80-87865-21-7
Cena: 225 Kč

Autor se v knize zabývá významnými událostmi na finančních trzích. Kromě historických událostí, jako byl krach na newyorské burze v roce 1929 nebo Černé pondělí v říjnu roku 1987, se autor zabývá i novodobými anomáliemi na finančních trzích, jako je burzovní krach z roku 2008 či dluhová krize eurozóny v letech 2010-2012. Pozornost je rovněž věnována novodobému fenoménu – burzovnímu krachu typu Flash Crash.

Burza je místo, kde základní ekonomické poučky nestačí a racionální myšlení často selhává. Mohutné spekulativní mánie a burzovní krachy se kolem nás vyskytují již od samých počátků vzniku burzy. Přestože se jedná o jevy, které jsou pro většinu lidí těžko uchopitelné, autorovi se podařilo až s neuvěřitelnou lehkostí definovat zákony, na základě kterých vznikají. To, co je zdánlivě nemožné, se během krátké chvíle může stát krutou realitou. Buďte připraveni!

Obsah knihy

Kniha objednaná přes náš e-shop je dodána s autorským podpisem.

Pro nákup knihy na dobírku vyplňte formulář níže. K ceně knihy je připočteno poštovné ve výši 100 Kč.Praktický průvodce denním obchodováním (Pavel Šafařík)

Počet stran: 143
Formát: B6
Rok vydání: 2011
Nakladatelství: Pavel Šafařík
ISBN: 978-80-260-0093-8
Cena: 235 Kč

Manuál pro začínající i pokročilé burzovní obchodníky, kteří chtějí proniknout do sféry krátkodobých spekulací. Kniha Praktický průvodce denním obchodováním je zaměřena na intradenní obchodování akciových, komoditních a měnových trhů. Autor zde rozebírá základní principy spekulace, money managementu a využití technické analýzy při obchodování na finančních trzích. Upozorňuje na nejčastější chyby a poskytuje užitečné rady pro osobní rozvoj. Tato kniha by rozhodně neměla chybět v knihovně žádného obchodníka, který chce na burze vydělávat peníze krátkodobými spekulacemi.

Kniha objednaná přes náš e-shop je dodána s autorským podpisem.

Pro nákup knihy na dobírku vyplňte formulář níže. K ceně knihy je připočteno poštovné ve výši 100 Kč.