RSS SageFin FACEBOOK SageFin

Knihy a semináře

Seminář: Jak vydělat na přicházející finanční krizi?

Cena: 1 890 Kč

Velká finanční krize je za dveřmi. Globální ekonomika se začíná znatelně přehřívat a ekonomický cyklus je na vrcholu. Jako tomu bylo vždy v minulosti, následovat nebude nic jiného než panika na kapitálovém trhu. Tentokrát ekonomické indikátory ale nasvědčují tomu, že krach na burze by mohl vyústit až v dlouholetou depresi. Zatímco pro většinu běžných lidí se jedná o finanční katastrofu, pro burzovní spekulanty je to jedna z největších příležitostí, která přichází pouze párkrát za život.

Na investičním semináři se dozvíte, kdy lze očekávat vyvrcholení býčího trhu a krach na akciovém trhu. Jak na tom vydělat a jak ochránit svůj majetek? Vyplatí se v době paniky nakupovat akcie? Budou drahé kovy a krátkodobé vládní dluhopisy plnit funkci bezpečného přístavu? Tato a mnohá další zajímavá témata budou rozebrána během dvouhodinového semináře, po kterém bude následovat volná diskuse s možností krátké prezentace jednotlivých účastníků na dané téma. Každý účastník semináře tak bude mít v případě zájmu možnost se aktivně zapojit.

Místo konání:

Praha – centrum (bude upřesněno v pozvánce)

Termín:

Středa 17.10.2018 od 18:00 do 21:00

Kapacita:

Seminář je určen pro menší skupinku cca 10 účastníků. Preferujeme osobní přístup a vytvoření prostoru pro zajímavou a věcnou diskusi, do které se může zapojit každý z účastníků semináře.

Přednášející:

Pavel Šafařík – ekonom a burzovní spekulant

Program:

  • Proč by měl nastat burzovní krach? (18:00-18:30)
  • Analýza akciového trhu (18:30-19:00)
  • Jak vydělat a do čeho investovat (19:00-19:30)
  • Představení konkrétních investičních strategií (19:30-20:00)
  • Volná diskuse, prostor pro vaše prezentace (20:00-21:00)


Spekulativní mánie a burzovní krachy (Pavel Šafařík)

Počet stran: 130
Formát: A5
Rok vydání: 2015
Nakladatelství: Ekopress
ISBN: 978-80-87865-21-7
Cena: 225 Kč

Autor se v knize zabývá významnými událostmi na finančních trzích. Kromě historických událostí, jako byl krach na newyorské burze v roce 1929 nebo Černé pondělí v říjnu roku 1987, se autor zabývá i novodobými anomáliemi na finančních trzích, jako je burzovní krach z roku 2008 či dluhová krize eurozóny v letech 2010-2012. Pozornost je rovněž věnována novodobému fenoménu – burzovnímu krachu typu Flash Crash.

Burza je místo, kde základní ekonomické poučky nestačí a racionální myšlení často selhává. Mohutné spekulativní mánie a burzovní krachy se kolem nás vyskytují již od samých počátků vzniku burzy. Přestože se jedná o jevy, které jsou pro většinu lidí těžko uchopitelné, autorovi se podařilo až s neuvěřitelnou lehkostí definovat zákony, na základě kterých vznikají. To, co je zdánlivě nemožné, se během krátké chvíle může stát krutou realitou. Buďte připraveni!

Obsah knihy

Kniha objednaná přes náš e-shop je dodána s autorským podpisem.

Pro nákup knihy na dobírku vyplňte formulář níže. K ceně knihy je připočteno poštovné ve výši 100 Kč.Opce – chytrý nástroj akciového investora (Josef Košťál)

Počet stran: 150
Formát: B6
Rok vydání: 2010
Nakladatelství: Optionslock
ISBN: 978802512919
Cena: 290 Kč

Spojení akcií a opcí je velmi silný a bezpečný obchodní nástroj. Tento způsob zhodnocování finančních prostředků nebyl dosud v česky psané publikaci podrobně popsán. Tato kniha Vám vysvětlí a naučí Vás, jak strategii Covered Call použít v praxi a kam umístit striky vypsaných opcí, abyste si zvýšili pravděpodobnost zisku. Důraz je kladen především na praktické použití, proto v knize naleznete řadu příkladů obchodů i to, jakým způsobem postupovat při výběru vhodných akcií. Dalším velkým tématem je rozložení obchodního portfolia. Podrobně jsou zde rozebrané některé obchodní strategie včetně očekávané profitability. Tato část je také doplněná reálnými obchody.

Obchodujte bezpečně a beze stresu

Velký přínosem publikace jsou praktické příklady a doporučení. Ukázky jednotlivých strategií jsou dobře srozumitelné a skutečně fungují. Kniha je vhodná i pro akciové investory, kteří se dočtou, jak použít opce k pojištění portfolia nebo jak získat další potenciál z akcií se silným fundamentálním základem. Kniha Vás dovede k zamyšlení nad rozložením Vašeho portfolia a způsobem obchodování, který vyhovuje Vašim časovým možnostem.

Pro nákup knihy na dobírku vyplňte formulář níže. K ceně knihy je připočteno poštovné ve výši 100 Kč.Praktický průvodce denním obchodováním (Pavel Šafařík)

Počet stran: 143
Formát: B6
Rok vydání: 2011
Nakladatelství: Pavel Šafařík
ISBN: 978-80-260-0093-8
Cena: 235 Kč

Manuál pro začínající i pokročilé burzovní obchodníky, kteří chtějí proniknout do sféry krátkodobých spekulací. Kniha Praktický průvodce denním obchodováním je zaměřena na intradenní obchodování akciových, komoditních a měnových trhů. Autor zde rozebírá základní principy spekulace, money managementu a využití technické analýzy při obchodování na finančních trzích. Upozorňuje na nejčastější chyby a poskytuje užitečné rady pro osobní rozvoj. Tato kniha by rozhodně neměla chybět v knihovně žádného obchodníka, který chce na burze vydělávat peníze krátkodobými spekulacemi.

Kniha objednaná přes náš e-shop je dodána s autorským podpisem.

Pro nákup knihy na dobírku vyplňte formulář níže. K ceně knihy je připočteno poštovné ve výši 100 Kč.