Warren Buffett bezesporu patří mezi nejúspěšnější a nejrespektovanější investory všech dob. O tom, že i známí a úspěšní investoři ale někdy šlápnou vedle, se můžeme přesvědčit na akciích Kraft Heinz (KHC).

Akcie výrobce potravin se v úterý propadly o více jak 6 %, což bylo nejvíce z celého indexu S&P 500. Titul uzavřel na svých historických minimech a za poslední rok akcie Kraft Heinz ztrácejí už 49 %!

Zdroj: FINVIZ

Výprodeje podpořila zpráva o slabých tržbách společnosti během uplynulých čtyř týdnů (s konečným obdobím v polovině května). V únoru po vyhlášení hospodářských výsledků za rok 2018 přitom akcie Kraft Heinz během jediného dne odepsaly až 30 %. Pád byl tehdy zapříčiněn oznámením o snížení dividendy, jednorázovým odpisem 15 miliard dolarů z hodnoty značky a slabším výhledem pro rok 2019.

Warren Buffett na Kraft Heinz prodělává

Holding Berkshire Hathaway, jehož majoritním vlastníkem je Warren Buffett, drží v Kraft Heinz většinový 27% podíl. Berkshire Hathaway měla před sloučením společností v roce 2015 v Kraft Food podíl v hodnotě 9,8 miliard dolarů. Nynější hodnota Buffettova podílu v Kraft Heinz klesla na pouhých 9,5 miliardy dolarů. To je méně, než činí hodnota jeho původní investice.

Holding Berkshire Hathaway celkově prosperuje

Akcie Berkshire Hathaway (BRK-B) ale na propad akcií Kraft Heinz reagují jen umírněně. V úterý akcie Buffettova holdingu ztratily necelé 1 %. Za poslední rok jsou přitom výše o 2,5 %.

Kromě akcií Kraft Heinz drží Warren Buffett například akcie amerických bank Goldman Sachs (GS), Bank of America (BAC), Wells Fargo (WFC) či JPMorgan Chase (JPM). Dále také výrobce nealkoholických nápojů Coca-Cola (KO), poskytovatele platebních karet American Express (AXP) a Visa (V), či aerolinky Delta Airlines (DAL) a American Airlines (AAL).

Jeho největší investicí jsou momentálně akcie výrobce chytrých telefonů a elektroniky Apple (AAPL). V těch Warren Buffett prostřednictvím Berkshire Hathaway drží 5,4% podíl v hodnotě za zhruba 44 miliard dolarů.

Čtěte také: ČEZ mění svou dividendovou politiku
Retailové obchody hlásí pokles zisků, akcie Kohl’s -12 %
Akcie Tesla (-6 %), Qualcomm (-12 %) pod prodejním tlakem

Sagefin.cz je nezávislý finanční portál se zaměřením na světové finanční trhy a online obchodování. Denně návštěvníkům přinášíme aktuální burzovní zpravodajství z domova i ve světě.

reklama