Wall Street po datech v mírném zisku, Keysight +11 %

Akcie na Wall Street po dvou ztrátových seancích v řadě uzavřely v kladných číslech. Pomohla tomu čtvrteční publikovaná makrodata. Dow Jones zpevnil o 0,17 %, S&P 500 přidal 0,21 % a NASDAQ Composite uzavřel o 0,27 % výše.

Hrubý domácí produkt Spojených států v prvním čtvrtletí 2019 vzrostl mezikvartálně dle předběžných údajů o 3,1 %. To bylo v souladu s očekáváním ekonomů. Tempo inflace dle deflátoru HDP ovšem kleslo na 0,8 % z předchozích 1,7 %. To příliš nenahrává americkému dolaru. Ten se ale po většinu čtvrtečního obchodování pohyboval proti hlavním světovým měnám bez výraznějších změn.

Keysight Technologies hvězdou obchodní seance

Hvězdou obchodní seance se staly akcie Keysight Technologies (KEYS). Ty vystřelily o více jak 11 %, což bylo nejvíce z celého indexu S&P 500. Společnost oznámila překvapivě dobré čtvrtletní výsledky hospodaření.

Zdroj: FINVIZ

Keysight Technologies zvedla čistý zisk meziročně o 139 % na 153 milionů dolarů. Tržby vzrostly o 10 % na 1 090 milionů dolarů. K tomu vedení společnosti oznámilo spuštění programu zpětného odkupu akcií v celkovém objemu 500 milionů dolarů. To představuje 3,4 % z aktuální tržní kapitalizace.

Společnost Keysight Technologies se specializuje na vývoj a dodávání technologických prvků pro automobilový průmysl nebo letectví. Vyvíjí technologii bezdrátové komunikace a cloud networkingu. Akcie Keysight jsou od letošního roku výše o 28 %.

Čtěte také: Warren Buffett šlápl vedle, akcie Kraft Heinz -49 %!
Zpráva FED: Měnová politika zůstane po nějaký čas neměnná
Amerika hlásí rekordně nízkou výsadbu, cena kukuřice raketově roste

Sagefin.cz je nezávislý finanční portál se zaměřením na světové finanční trhy a online obchodování. Denně návštěvníkům přinášíme aktuální burzovní zpravodajství z domova i ve světě.

reklama