Americké akciové indexy neudržely důležitou úroveň podpory a ztrácejí již šestým dnem z osmi obchodních seancí. Index S&P 500 ve středu odepsal 0,69 % a klesnul pod úroveň 2800 bodů. Dow Jones ztratil 0,87 % a NASDAQ Composite klesnul o 0,79 %. Ač v závěru obchodování se indexům podařilo část z denních ztrát odmazat.

Americký dolar na dvouletých maximech

Dollar index se vyšplhal na svá dvouletá maxima s tím, jak investoři alokují svůj kapitál do amerických vládních dluhopisů. Vládní dluhopisy vyspělých zemí při momentálních výprodejích na akciovém trhu získávají podporu kupců. Výnos desetiletého amerického vládního dluhopisu klesl na 2,27 % a je nejníže od září 2018.

Zdroj: Tradingeconomics

Propadákem indexu S&P 500 akcie módních značek

Největší výprodeje postihly akcie módních značek PVH (-6,28 %), L Brands (-7,06 %) a Capri Holdings (-9,85 %). Všechny tři tituly ztrácely nejvíce z celého indexu S&P 500. Capri Holdings oznámil slabší hospodářské výsledky za 1.Q 2019. Ty investory zklamaly, když zaostaly za očekáváním. Ostatní tituly z odvětví se potom na této negativní vlně sentimentu svezly.

Zdroj: FINVIZ

Čtěte také: Warren Buffett šlápl vedle, akcie Kraft Heinz -49 %!
Akcie Tesla (-6 %), Qualcomm (-12 %) pod prodejním tlakem
Retailové obchody hlásí pokles zisků, akcie Kohl’s -12 %

Sagefin.cz je nezávislý finanční portál se zaměřením na světové finanční trhy a online obchodování. Denně návštěvníkům přinášíme aktuální burzovní zpravodajství z domova i ve světě.

reklama