Akcie Oracle ve čtvrtečním obchodování vystřelily prudce vzhůru a pomohly indexu S&P 500 se vyšplhat na nová historická maxima. Americké akciové indexy rostou čtvrtým dnem v řadě, když akciím pomáhá holubičí postoj centrálních bank.

Růst je tažen především energetickým sektorem, kterému svědčí obrat na trhu s ropou. Ta během čtvrteční seance zpevnila až o 6 % díky poklesu zásob. Spread mezi ropou Brent a WTI se zúžil na pouhých 7 USD. Zásoby ropy v minulém týdnu klesly o 3,1 milionu barelů, což bylo více než očekával konsensus analytiků.

Akcie Oracle hvězdou obchodní seance

Akcie Oracle (ORCL) zpevnily o více jak 8 % po vyhlášení lepších výsledků hospodaření za 1.Q 2019. To byl nejlepší výkon z indexu S&P 500. Akcie Oracle až na pětinásobném objemu oproti průměru dosáhly na svá nová historická maxima.

Zdroj: FINVIZ

Tržby technologického gigantu dosáhly 11,3 mld. USD a překonaly tak očekávání analytiků. Čistý zisk dosáhl 1,16 USD na akcii.

Akciím Oracle pomohl rovněž optimistický výhled managementu společnosti. Ten pro příští rok očekává čistý zisk ve výši 3,79 USD na akcii. Tržby by dle projekce měly vzrůst o 2,2 % na 40,17 mld. USD.

Čtěte také: Cena zlata prudce stoupá, centrální banky mírní utahování
Mario Draghi šokuje trhy – ECB může začít tisknout další peníze!
Akcie Facebook +4 %, Dow Jones druhým týdnem v konsolidaci