Americké akciové indexy v úterý zažily největší rally od ledna letošního roku. Trhy povzbudil guvernér FED Jerome Powell. Ten během vystoupení na konferenci v Chicagu prohlásil, že FED je připraven zaintervenovat, pokud by ekonomický růst zpomalil.

Jerome Powell zmínil, že FED by pomohl podpořit ekonomiku například v případě rozpoutání celosvětové obchodní války. Prioritou americké centrální banky je nadále držet inflační cíl na úrovni 2 %. Ze strany Powella se jedná o první takto holubičí rétoriku od svého nástupu.

Akcioví investoři tak během úterní seance snížili svou averzi k riziku a nastoupili do dlouhých pozic. Nálada byla silně býčí, když více jak 90 % akcií z indexu S&P 500 rostlo. Index S&P 500 přidal 2,14 %, Dow Jones zpevnil o 2,06 % a NASDAQ Composite povyskočil o 2,65 % výše.

Fossil Group hvězdou obchodní seance

Akcie módní společnosti Fossil Group (FOSL) vystřelily až o 12,39 % výše, a to na relativně průměrném objemu. Akciím pomohl pozitivní sentiment na akciových trzích a zřejmě také uzavírání krátkých pozic. Short float na akciích Fossil Group aktuálně dosahuje bezmála 30 %.

Zdroj: FINVIZ

Mattel (+11 %) uzavřel spolupráci se Sanrio

Akcie výrobce hraček Mattel (MAT) zakončily obchodní seanci s více než 11% zisky. Akcie vystřelily vzhůru poté co vyšla zpráva, že Mattel podepsal spolupráci se Sanrio. Díky tomu získá kontrakt na výrobu hraček s motivy Hello Kitty. Akciím se tak podařilo odrazit ze svých letošních minim.

Zdroj: FINVIZ

Čtěte také: Zpráva FED: Měnová politika zůstane po nějaký čas neměnná
Týdenní výhled: Eskalující obchodní války, ECB a data z trhu práce
Objem hypoték výrazně klesl, ceny nemovitostí stagnují

Sagefin.cz je nezávislý finanční portál se zaměřením na světové finanční trhy a online obchodování. Denně návštěvníkům přinášíme aktuální burzovní zpravodajství z domova i ve světě.

reklama