Akcie Facebook (FB) v pondělním obchodování přidaly více jak 4 % a podpořily tak technologický sektor, viz níže. Americký akciový index Dow Jones se již druhým týdnem drží v poměrně úzké konsolidaci.

Zřetelně do strany se pohybuje rovněž index S&P 500. Mírně rostoucí tendenci má pouze technologický NASDAQ Composite a index akcií s malou a střední tržní kapitalizací Russell 2000.

Trhy vyčkávají na další impulzy, když v tomto týdnu se má uskutečnit trojí zasedání významných centrálních bank. Ve středu to bude FED a ve čtvrtek potom BOJ a BOE.

Americký dolar před vyhlášením sazeb posiluje

Americký dolar proti britské libře s blížícím se zasedáním centrálních bank výrazně posiluje. Ve včerejším obchodování měnový pár GBP/USD zaznamenal již čtvrtou ztrátovou seanci v řadě a oslabil až o 70 bodů na 1,2530. Měnový pár se tak dostal na nejnižší úrovně od začátku roku.

Zdroj: FINVIZ

Americký dolar posiluje také proti euru, kde dohání mírné ztráty od počátku června. Měnový pár EUR/USD se aktuálně pohybuje mírně nad úrovní podpory 1,1200. Měnový pár EUR/USD nedávno dosáhnul na dvouletá minima na 1,1100 a v nejbližších dnech tyto úrovně pravděpodobně otestuje.

Akcie Facebook +4 %

Akcie Facebook (FB) v pondělním obchodování zpevnily o více jak 4 %. To byl druhý nejlepší výkon z indexu S&P 500. Akcie Facebook se tak posunuly na svá měsíční maxima a od začátku roku jsou výše již o 44 %.

Zdroj: FINVIZ

Poptávku po akciích podporuje optimismus ohledně uvedení Facebook kryptoměny „Libra“ na trh koncem tohoto týdne. Dnes odpoledne by společnost měla zveřejnit více detailů k připravovanému zavedení kryptoměny.

Bitcoin i jiné kryptoměny září

Obchodníci s kryptoměnami se zavedení nové měny ze strany Facebooku neobávají. Bitcoin dokonce pokořil úroveň 9 000 USD a dosáhnul na více jak roční maxima. Výrazně roste rovněž zájem o Litecoin. Ten od začátku roku posílil přes 340 % a pohybuje se rovněž na více jak ročních maximech.

Čtěte také: Míra inflace ve Spojených státech zpomalila
Ropa Brent pokračuje v pádu, prolomila již 60 USD!
Výnosy dluhopisů nejníže za dva roky – příležitost pro drahé kovy?