Cena zlata ve čtvrtečním obchodování prudce stoupá a přidává až 3 % na 1 390 USD za trojskou unci. Drahým kovům i ostatním spekulativním aktivům pomáhá holubičí postoj centrálních bank. Cena zlata se díky tomu vyšplhala na nejvyšší úrovně za posledních 6 let.

Cena zlata atakuje 1 400 USD za trojskou unci

Zdroj: FINVIZ

FED včera ponechal svou hlavní úrokovou sazbu beze změny. Guvernér Jerome Powell ve svém proslovu přitom naznačil, že úrokové sazby zůstanou beze změny i v dalších měsících. Zopakoval rovněž, že FED je připraven podpořit americkou ekonomiku v případě slabšího růstu a přetrvávající nízké inflace.

Beze změny ponechala úrokové sazby rovněž Bank of Japan a Bank of England. Rovněž Bank of Japan naznačuje, že je ochotna dále uvolňovat měnovou politiku v případě, že ekonomický růst zpomalí.

S&P 500 má nakročeno k novým historickým maximům

Futures na americké akciové indexy pokračují ve strmém růstu z předchozích dní a přidávají až 1 %. Futures na NASDAQ 100 před otevřením trhů dokonce rostou až o 1,5 %. Index S&P 500 by měl otevřít na rekordních úrovních a vytvořit nová historická maxima.

Čtěte také: Míra inflace ve Spojených státech zpomalila
Ropa Brent pokračuje v pádu, prolomila již 60 USD!
Mario Draghi šokuje trhy – ECB může začít tisknout další peníze!