Máme tu začátek nového týdne a s ním i nové zajímavé obchodní příležitosti. Index VIX se pohybuje na svých dvouletých minimech, zatímco americké akciové indexy na svých historických maximech. Zdá se, že býci nechtějí ustoupit ze svých pozic a akciová idylka nebere konce.

Růstové momentum na akciových indexech však viditelně slábne a medvědi teď mohou využít jakékoliv nepříznivé situace ve svůj prospěch. Jedním z impulzů by mohl být například středeční meeting FOMC, kde by mohlo být naznačeno plánované zvýšení úrokových sazeb na zářijovém zasedání, které bude spojeno s tiskovou konferencí šéfky FEDu Yellenové.

I přes nadhodnocené akciové trhy, které dle našeho názoru vytvářejí spekulativní bublinu, lze nalézt některé zajímavé tituly k dlouhodobému investování. Seznam titulů, jež považujeme za vhodnou investici, se nachází na našem Buy list Sagefin, přičemž mezi nejzajímavější aktuálně řadíme akcie burzovních společností CME (CME) a NASDAQ (NDAQ), akcie výrobce solárních panelů First Solar (FSLR), automobilku Ford (F) a výrobce paměťových čipů Micron Technology (MU). Zbylé tituly z Buy list Sagefin doporučujeme dokupovat při výraznější korekci.