Asijské akcie se ve středečním obchodování odrazily od svého tříměsíčního minima, když rétorika ze strany amerického prezidenta Donalda Trumpa lehce zmírňuje. Čínský index Shanghai Composite vzrostl bezmála o 2 % a hongkongský Hang Seng zpevnil o 0,5 %.

Akciím pomohl umírněnější projev Donalda Trumpa. Ten v reakci na zvýšení celní sazby ze strany Číny pohrozil, že dále navýší objem dovozních cel na čínské zboží. A to z dosavadních 200 mld. USD až na 325 mld. USD. Obě strany jsou i přesto nakloněny k dalším jednáním. Ač z dosavadního vývoje celní politiky mezi USA a Čínou se jedná spíše o formální vyjádření.

Evropa dnes obchoduje smíšeně. Indexy táhne dolů především Itálie a Rakousko. Futures na americké akciové indexy se před otevřením trhů pohybují bez výraznějších změn, ale naznačují spíše další ztrátovou seanci a pokračování klesajícího trendu.

Sagefin.cz je nezávislý finanční portál se zaměřením na světové finanční trhy a online obchodování. Denně návštěvníkům přinášíme aktuální burzovní zpravodajství z domova i ve světě.

reklama