Akcie výrobce automobilů Tesla (TSLA) ve čtvrteční seanci ztrácejí bezmála 5 % poté, co společnost zveřejnila své výsledky hospodaření za 1.Q 2019. Analytici Wedbush hodnotí výsledky jako jednu z největších katastrof v odvětví technologií za posledních 20 let a snižují své investiční doporučení na „neutral“ z předchozího „outperform“. Cílovou cenu snižují na 275 USD z předchozích 365 USD, ač akcie Tesly ve čtvrtek propadly pod hranici 250 USD. Za to analytici Cowen vidí výhled podstatně více pesimisticky, když cílovou cenu upravili na pouhých 160 USD a s doporučením „underperform“.

Zdroj: FINVIZ

Tržby společnosti v 1.Q 2019 dosáhly 4,54 mld. USD, což bylo výrazně pod očekáváním konsensu analytiků. Ztráta dosáhla 702 mil. USD (2,9 USD na akcii), což bylo naopak výrazně více, než očekávali analytici.

Podle analytiků bude společnost potřebovat navýšit svůj kapitál, když hotovost klesla na kritických 2,2 mld. USD, zatímco krátkodobé pohledávky společnosti dosahují až 3,5 mld. USD. Aktuální rating Moody’s pro daný titul je B-, ač není jasné, zda je toto ohodnocení vzhledem k negativním hospodářským výsledkům momentálně relevantní a nebude nutná jeho revize.

Sagefin.cz je nezávislý finanční portál se zaměřením na světové finanční trhy a online obchodování. Denně návštěvníkům přinášíme aktuální burzovní zpravodajství z domova i ve světě.

reklama