Akcie Tesla (TSLA) se ve středečním obchodování propadly o více jak 6 %. Poprvé od roku 2016 tak uzavřely pod úrovní 200 USD. Akcie Tesla tíží špatná finanční situace společnosti a nejistota ohledně budoucího financování. Analytici Citigroup snížili své investiční doporučení pro daný titul na „prodat“. Cílovou cenu snížili na 191 USD z předchozích 238 USD.

Zdroj: FINVIZ

Qualcomm prohrál soudní spor

Akcie Qualcomm (QCOM) po prudkém nárůstu v dubnu ztrácejí svůj lesk. Ještě před vyhlášením výsledků hospodaření začátkem května investoři oplývali optimismem. Nyní se karta obrátila.

Amerického výrobce čipů pro mobilní telefony, nejprve zasáhla hrozba sankcí proti Huawei. V případě jejich uvalení by dodávání komponentů čínskému výrobci mobilních telefonů bylo možné pouze za předchozího souhlasu amerického úřadu. To by výrazným způsobem ohrozilo budoucí hospodářské výsledky Qualcomm.

Další negativní zpráva na adresu Qualcomm pak přišla včera odpoledne. Federální soud rozhodl ve prospěch americké obchodní komise, která na Qualcomm podala žalobu. Ta americkému výrobci čipů nařídila přepracovat smlouvy s jejich zákazníky.

Podle americké obchodní komise totiž Qualcomm svým postavením omezuje konkurenci. Společnost navíc bude muset v příštích sedmi letech každoročně reportovat americké obchodní komisi, že smlouvy dodržuje. Akcie Qualcomm (QCOM) ve středeční seanci spadly o bezmála 12 %.

Zdroj: FINVIZ

US Futures ztrácí počtvrté za posledních pět dní

Futures na americké akciové indexy zaznamenávají v průměru asi 1% ztráty. To indikuje poměrně ostrý propad hned v úvodu amerického obchodování. Burzy v USA by tak realizovaly čtvrtou ztrátovou seanci z posledních pěti obchodních dní.

Čtěte také: Evropská ekonomika zpomaluje, akcie míří dolů
Retailové obchody hlásí pokles zisků, akcie Kohl’s -12 %

Sagefin.cz je nezávislý finanční portál se zaměřením na světové finanční trhy a online obchodování. Denně návštěvníkům přinášíme aktuální burzovní zpravodajství z domova i ve světě.

reklama