Zatímco jinde ve světě akciové trhy zaznamenávají znatelné ztráty, domácí trh se zelená. Index PX ve středečním obchodování zpevnil o 0,23 % na 1040,51 bodů a odpíchnul se tak od svého čtyřměsíčního minima. Pomohly tomu především akcie Komerční banky a ČEZ.

Akcie Komerční banky přidaly 1,5 % na 869,50 Kč, když během výprodejů finančních titulů v Evropě poskytují relativně bezpečnější útočiště. Od začátku roku jsou akcie Komerční banky výše o 1,7 %.

Během středeční seance se zobchodovaly akcie KB za celkem 148 milionů korun. To bylo nejvíce z celé Pražské burzy. Průměrný zobchodovaný objem s akciemi KB za poslední měsíc činí 147 milionů korun.

ČEZ roste díky nové strategii

O vytvoření pražského zeleného ostrůvku v evropské červené lázni se postaraly také akcie ČEZ. Ty ve středečním obchodování posílily o 1,7 % na 532,00 Kč. Akcie ČEZ za poslední týden vzrostly o necelá 3 %, když investoři pozitivně vnímají novou strategii společnosti.

Energetická společnost výhledově zvýší svůj dividendový výplatní poměr na 80-100 % z původních 60-100 %. Navíc plánuje prodej svých aktiv v Polsku, Bulharsku, Rumunsku a Turecku.

Čtěte také: ČEZ mění svou dividendovou politiku
Na akcionáře ČEZu čeká dividenda 24 Kč na akcii
Pegas vkročil do nového roku s téměř dvojnásobným ziskem