Představujeme vám dlouho očekávanou knižní novinku Spekulativní mánie a burzovní krachy – když svět financí šílí. Tato publikace je na českém trhu v mnoha směrech zcela ojedinělá. Nejenže jsou dopodrobna rozebírány historické burzovní krachy i novodobé události na finančních trzích, ale autor se v knize věnuje také faktorům, které vedou ke vzniku spekulativních mánií a burzovních krachů, jež jsou ve většině případů obdobné a neustále se opakují. Kniha popisuje rovněž dopady burzovních krachů na ekonomiku a také na sociální a politickou sféru. Speciální kapitola je věnována identifikaci spekulativních bublin na akciových a komoditních trzích. V závěru knihy jsou představeny tipy a přístupy na obchodování během spekulativní bubliny.

Autor se v knize zabývá významnými událostmi na finančních trzích. Kromě historických událostí, jako byl krach na newyorské burze v roce 1929 nebo Černé pondělí v říjnu roku 1987, se autor zabývá i novodobými anomáliemi na finančních trzích, jako je burzovní krach z roku 2008 či dluhová krize eurozóny v letech 2010-2012. Pozornost je rovněž věnována novodobému fenoménu – burzovnímu krachu typu Flash Crash.

Burza je místo, kde základní ekonomické poučky nestačí a racionální myšlení často selhává. Mohutné spekulativní mánie a burzovní krachy se kolem nás vyskytují již od samých počátků vzniku burzy. Přestože se jedná o jevy, které jsou pro většinu lidí těžko uchopitelné, autorovi se podařilo až s neuvěřitelnou lehkostí definovat zákony, na základě kterých vznikají. To, co je zdánlivě nemožné, se během krátké chvíle může stát krutou realitou. Buďte připraveni!