V souvislosti se zvýšenou nejistotou ohledně dalšího vývoje světové měnové politiky a očekávání jejímu postupnému utahování z našeho Buy list Sagefin vyřazujeme některé finanční tituly. Jedná se o akcie bankovní skupiny Citigroup (C), investiční banky The Goldman Sachs Group (GS) a Morgan Stanley (MS), akcie realitního trustu Invesco Mortgage Capital (IVR) a pojišťovnu Genworth Financial (GNW).

Důvodem je budoucí omezení likvidity na finančních trzích, jež vyústí k nižší poptávce po spekulativních aktivech, která jsou s finančními tituly úzce provázána. Současně investoři budou do cen promítat růst diskontního faktoru, jež obecně snižuje vnitřní hodnotu aktiv.

Akcie burzovních společností Nasdaq (NDAQ) a CME Group (CME) na našem Buy list Sagefin naopak i nadále ponecháváme z důvodu očekávané zvýšené volatility na trzích a tím i objemu obchodů, což by mělo mít kladný dopad na růst jejich tržeb. Zbývající tituly na našem Buy list Sagefin doporučujeme dokupovat pouze při výraznější korekci.

Vývoj za posledních 6 měsíců k pátečnímu závěru 9. 9. 2016:

C         +10,24 %

GS       +10,38 %

MS      +23,01 %

IVR     +30,72 %

GNW  +74,29 %