Na náš Buy list Sagefin nově zařazujeme akcie společnosti AEGON (AEG). Společnost ve své současné podobě patří mezi desítku největších poskytovatelů životního pojištění na světě. V tomto segmentu je jednou z nejrychleji rostoucích společností (z pohledu tržeb). Působí ve 20 zemích po celém světě a jejím hlavním trhem je USA.

Velký potenciál k růstu vidíme především s přesunem orientace na trhy v Asii, kde společnost také působí. V Asii je v současné době ve srovnání s USA a Evropou velmi slabá „utilizace“ životního pojištění. Ve srovnání s ostatními lídry v oboru má podle analytiků AEGON jeden z největších růstových potenciálů. Navzdory tomu jsou valuace na velmi nízkých úrovních. Ukazatele P/E, PEG a P/S má vůbec nejnižší ze všech společností v oboru životního pojištění obchodovaných na NYSE. To je nejspíše způsobeno slabšími kapitálovými rezervami podle nově zavedeného regulatorního předpisu Solvency II. Ten platí od začátku roku 2016. Společnost by podle Solvency II. v případě nejhoršího možného scénáře na trhu nebyla schopná pokrýt své závazky. Následovala snížená investiční doporučení ze strany analytiků.

Nejčernější scénář nepředpokládáme. Naopak společnost má v plánu do budoucna omezovat své provozní náklady a nadále vylepšovat svou pozici na trhu. Aktuální cena akcie je dle našeho názoru silně podhodnocená, a to nejen v rámci svého oboru, ale i ve srovnání se světovým akciovým trhem.