RSS SageFin FACEBOOK SageFin

Interactive Brokers

Admin | 15.9.2015

Interactive Brokers je jedním z největších a nejspolehlivějších online brokerů na světě. Jeho tradice sahá až do roku 1977, kdy si jeho zakladatel Thomas Peterffy zakoupil křeslo na American Stock Exchange (AMEX). Následně Interactive Brokers začal vstupovat na další trhy, a to nejen v USA, díky čemuž může nabídnout velice širokou škálu obchodních instrumentů za nejlepší exekuce. Aktuálně je společnost registrována na více než 100 burzách a elektronických obchodních sítí po celém světě. Akcie Interactive Brokers jsou obchodovány na americké burze NASDAQ pod symbolem (IBKR).

Klienti Interactive Brokers mohou prostřednictvím oceňované platformy Trader Workstation 4 (TWS) obchodovat s akciemi, dluhopisy a drahými kovy na všech nejvýznamnějších světových burzách. V nabídce jsou rovněž americké a evropské futures a opce na nejrůznější podkladová aktiva. Na forexovém trhu Interactive Brokers působí jako ECN broker, díky čemuž je možné s měnovými páry obchodovat s velice nízkými spready. Příznivci pražské burzy jistě ocení také nabídku CFD na vybrané české tituly obchodované na BCPP. Z hlediska poplatků se přitom Interactive Brokers řadí mezi jednoho z nejlevnějších online brokerů na světě.

Pro založení obchodního účtu přímo u Interactive Brokers již není nutné vkládat minimální kapitál ve výši 10 000 USD, jako tomu bylo v minulosti, a postačí i minimální vklad. Ovšem pro obchodníky, kteří neumí příliš dobře anglicky a nejsou na burze příliš zběhlí, stojí za úvahu využít služeb investičního zprostředkovatele. Výhodou je český servis, čímž odpadá jazyková bariéra. V případě založení účtu přes investičního zprostředkovatele je však třeba počítat s navýšením poplatků za zprostředkování obchodů. V České republice funkci investičního zprostředkovatele pro Interactive Brokers vykonává například LYNX či Grant Capital.

Tagy: