Jelikož jsou všechna hlavní světová média lživá a zmanipulovaná, již nějakou dobu vůbec nečtu zprávy, ani se nedívám na televizi. Dokonce se záměrně snažím vyhýbat i zasedání centrálních bank a následným tiskovým konferencím. A ano, žije se mi lépe. Nemusím se totiž rozčilovat nad věcmi, s kterými stejně nic neudělám.

Někdy se však novinkám ze světa bohužel nelze vyhnout. A tak se ke mně čas od času dostane zpráva, že tweet Donalda Trumpa už asi po 3258. zapříčinil růst akciových indexů o dalších 2,5 % během pouhých 16 hodin.

Není snad komičtější představa než to, že stovky profesionálních investičních bankéřů, kteří řídí portfolia v řádech bilionů dolarů, hypnotizují své monitory, aby jako první mohli zadat nákupní příkazy na futures na americké akciové indexy za miliardy poté, co se na Twitteru objeví geniální komentář od geniálního amerického prezidenta „All is well!“. Jelikož Twitter je pochopitelně ten nejlepší indikátor technické analýzy a model pro oceňování akcií v jednom!

Na co studovat desítky knížek o technické analýze, oceňování akcií a finančních derivátů, teorii a historii finančních trhů, když stačí sledovat Twitter amerického prezidenta a ve vhodný okamžik stisknout tlačítko „buy“? Zahoďte všechny své knihy. Spalte je! Přestaňte chodit do školy. Pošlete své učitele ekonomie do prdele a vysvětlete jim, že od 7. listopadu 2016 akciovými trhy ve skutečnosti nehýbe nabídka s poptávkou, ale zvratky Donalda Trumpa vyblité na klávesnici a banda pomatených investičních bankéřů s miliardami dolarů, kteří na tyto zvratky údajně reagují. Zvláštní, že? No nejhorší na tom všem je, že média se nám snaží vnuknout myšlenku, že akciové trhy takto doopravdy fungují. A ještě horší je, že se najdou tací intelektuálové, kteří tomu věří.

Stále se najde mnoho lidí, kteří si myslí, že americký prezident může ovlivňovat a také ovlivňuje akciové trhy. Zatímco realita je taková, že americký prezident je ve skutečnosti pouze taková malá děvka investičních bankéřů. Tak tomu vždy bylo a je tomu tak i nyní. To, že média připisují tweetům amerického prezidenta nějakou důležitost, je pouze součástí špatně hrané komedie pro mentálně retardované obecenstvo. Každý normální člověk totiž dávno ví, že ti největší zločinci na světě se neschovávají v Iráku, ale na Wall Street!


Máte zájem psát svůj blog na Sagefin.cz? Kontaktujte nás na info@sagefin.cz.